Bağışıklık sistemi nedir?

Bağışıklık sistemi, bakteri, virüs, mantar ve parazit gibi mikropları dışarıda tutmaya çalışan içeriye sızmayı başardıklarında onlarla savaşmanızı sağlayan bir hücre, doku ve organ ağıdır. Vücudunuz için zararlı olabilecek bir yabancı tespit edildiğinde özel hücrelerin salınımı tetiklenir. Bu özel hücreler sorunun olduğu yere gider, saldırganla savaşır ve iyileştirmeye çalışır.

Enfeksiyonlar Nasıl Yayılır?

Vücudunuz çok farklı yerlerden gelen tehditleri durdurabilmek için tasarlanmıştır. Mikroplar temas ile gelebilir – dokunmak, başka birinin hapşırma veya öksürüğünden yayılan damlaları nefes yoluyla almak gibi… Böcek ısırıkları ve kan yoluyla seyahat edebilirler. Temiz olmayan yiyecek veya sudan da geçebilirler.

İlk Savunma Hattı

Öncelikle işgalcilerin vücudunuza girmesini engellerler. Cildiniz, gözünüzün ön şeffaf tabakası (kornea), akciğerleriniz, mesaneniz ve sindirim sisteminiz mikropların vücudunuza sızmasını engellemek için donatılmışlardır. Kesikler ve yaralar ilk savunma hattınızda mikropların sızabileceği açıklar oluşturabilirler.

Doğal ve Edinilmiş Bağışıklık

Doğduğunuzda, vücudunuz bilinmeyen herhangi bir mikroba rastlamadan önce, kendini enfeksiyondan koruyabilir. Zamanla, bağışıklık sisteminiz sizi korumanın diğer yollarını “öğrenir”. Edinilmiş bağışıklık, hayatınız boyunca karşılaştığınız mikroplara karşı oluşturduğunuz yanıttır. Vücudunuz daha önceden savaştığınız enfeksiyonların kaydını tutar ve tekrar aynı mikropla karşılaştığınızda daha kolay savaşır.

Bağışıklık sisteminize yardım edin

Bağışıklık sisteminiz sizi sağlıklı tutmak için dış çevreden gelen istilacılara karşı durmak bilmeden savaşmaktadır. Bağışıklık sisteminizi güçlü tutmak için vücudunuzdaki vitamin ve mineral seviyelerinin düşük olmamasına dikkat edin.

NEW LİFE ÜRÜN GRUBU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir